Szürreális módon jutott tovább a Real Madrid, egy potyagoal után fordított a tavalyi BL-döntős Dortmund
Kialakult a legjobb nyolc mezőnye.
Kialakult a legjobb nyolc mezőnye.
Újra egy DJ-vel ért véget a Sziget Fesztivál, mégsem annyi történt, hogy valaki kiállt egy MacBookkal és gombokat tekergetett: Fred Again Budapesten is bemutatta, miért ő a jelen egyik legfelkapottabb zenésze, és ha néhol kicsit hosszúra is nyúlt a dolog, az biztos, hogy régen láttunk valakit ennyire jól érezni magát a színpadon – és a közönségben is.
A Sziget pénteki napján a brit rap állócsillaga megmutatta, hogyan lehet jó koncertet csinálni akkor is, ha az ember minimális segítséget kap hozzá a nézőktől. Stormzy másfél órában felölelte egyévtizedes karrierjét, és mindegyik arca működött – igaz, a naplementés idősáv a nagyszínpadon erősen ellene játszott.
Gondoskodott a kormány arról, hogy a Fidesz gyengülése ellenére se felejtsük el a közönségkedvenc NER-klasszikusokat: sajtóvegzálással és költségvetés-akrobatikával indul az őszi politikai szezon, mi pedig megnéztük, hogyan fogjuk átvészelni a következő hónapokat – és elbúcsúztunk a műsorvezetőnktől.
A számára kiábrándító új európai erőtér és Magyar Péter megjelenése visszakényszerítette Orbán Viktort a táltosszerepbe. Amíg azonban tíz évvel ezelőtt Tusványoson azt kellett megmagyarázni, milyen szép lesz az illiberális állam, mostanra úgy kell beismerni annak kudarcait, hogy hosszú távon sikeresnek tűnjön. Orbán új várat akar építeni, de nem biztos, hogy be is fogja tudni fejezni – pláne, hogy futóhomokon nyugszanak az alapok.
Miért tolódtak jobbra a nyugati társadalmak? Szakszó vagy szitokszó a szélsőjobb? Kit és miért nevezünk populistának és miért férnek meg ők nehezen egy csárdában? Milyen irányú a kapcsolat a republikánusok és az európai “patrióták” között? Közéleti podcastunkban Hunyadi Bulcsúval, a Political Capital szakértőjével vizsgáltuk meg, hogyan érdemes kezelni Orbán Viktornak és társainak felemelkedését.
Keir Starmer lett az Egyesült Királyság új miniszterelnöke a csütörtöki parlamenti választás után, amelyen a Munkáspárt kisöpörte a torykat. A Konzervatívok koncait egy radikális és egy liberális erő falta fel, teljes sorcsere jöhet a volt kormánypártban. Búcsúzunk egy sor ismert arctól, és üdvözlünk régi-újakat. Kiszámítható, mégis meglepő eredményt hoztak a brit alsóházi választások.
A várakozásoknak megfelelő eredmény rajzolódik ki a hagyományosan pontos exit pollokból: a Konzervatív Párt megsemmisült, Keir Starmer kényelmes, 170 képviselős többséggel kormányozhat.
Mennyit teszünk hozzá mi magunk a tavak természetes pusztulásához? Miért (nem) baj, ha néha alacsonyabb a vízszint? Hogyan lehetünk tudatos tófelhasználók? Erről beszélgettünk fenntarthatósági podcastunk évadzárójában.
Nem akar menekülni a bombák elől, mint az ukránok? Nem akarja tömegsírban látni a családját, mint a bucsaiak? Nem akar fegyvert adni a gyerekének a kezébe, mint a csádi misszióban? Most tárcsázza a Kubatov-listát, a Fidesz-szavazat életet ment! Az orosz Horst Fuchs szerepében Orbán Viktor, aki a Békemeneten kiosztotta a házi feladatot a pártgépezetnek a jövő hétre. Vélemény.
A Fidesz nyíltan hülyének nézte a szavazóit, az ellenzéki szájhősködésből viszont katonás szabálykövetés lett, így senki nem tudott a földön fekvő Deutschba igazán belerúgni. Magyar Péter és Dobrev Klára nem hibázott, Donáth Anna teljesítménye azonban az EP-ből és a budapesti közgyűlésből is kiejtheti a Momentumot. Toroczkai szürke volt, Márki-Zay elbábozta saját karrierútját, a Kutyapárt farkai újra csóválnak, az LMP és a Jobbik kiírta magát a politikából. Elemzés az MTVA-vitáról.
Összejöhet-e Orbán Viktor álma Brüsszelben? Pontosabban: úgy játssza-e Marine Le Pen és Giorgia Meloni a lapjait, hogy tényleg jobboldali áttörés jöhessen, és ha igen, van-e helye abban a Fidesznek? Megbabonázhatja-e Emmanuel Macron Orbánt, ahogyan anno Angela Merkel tette? Tényleg az EU sorsa múlik-e a június 9-i eredményen? Erről beszélgettünk közéleti podcastunkban Vincent Collennel, a Les Echos szerkesztőjével.